Robot programowalny Thymio RF

748 zł brutto


608 zł netto
 • Robot do nauki programowania
 • Bezprzewodowa łączność między robotem a komputerem w trakcie programowania

 • Współpraca z 4 językami programowania o różnym stopniu zaawansowania
 • 6 zaprogramowanych fabrycznie trybów
 • Symulator Thymio do pracy w domu
 • Kompatybilność z Lego Bricks i Technic
Porównaj
Wyczyść porównanie
Producent: Thymio, robot programowalny, STEM,

Ucz się, koduj i twórz z Thymio - robotem edukacyjnym dla każdego

Jak wytłumaczyć dzieciom zawiły świat technologii? Z pomocą przychodzi Thymio – robot edukacyjny ułatwiający naukę programowania. Wyróżnia się łatwością obsługi i uniwersalnością – współpracuje z 4 językami programowania, dlatego może być wykorzystywany zarówno przez najmłodszych uczniów, jak również przez studentów kierunków ścisłych. Robota można używać natychmiast po wyjęciu z pudełka, dzięki 6 zainstalowanym trybom. Wersja RF łączy się bezprzewodowo z komputerem – robota nie trzeba podłączać za pomocą kabla.


Gotowy do działania – 6 zaprogramowanych fabrycznie trybów

Thymio jest gotowy do użycia od razu po wyjęciu z pudełka – dzięki gotowym trybom można korzystać z robota bez znajomości jakiegokolwiek języka programowania, a nawet bez konieczności posiadania komputera. To wygodne rozwiązanie do pracy z najmłodszymi dziećmi. Uruchomiony  Thymio będzie podążał za ręką lub zatrzyma się przy krawędzi stołu. Dostępne tryby:

 1. Zielony – Przyjaciel: podąża za obiektem/ręką
 2. Żółty – Odkrywca: poruszając się omija przeszkody
 3. Czerwony – Strachliwy: ucieka od obiektów lub ręki, wykrywa wstrząsy
 4. Niebieski – Śledczy: podąża za linią
 5. Fioletowy – Posłuszny: wykonuje polecenia po naciśnięciu przycisku na nim lub dedykowanym pilocie zdalnego sterowania
 6. Granatowy – Uważny: reaguje na klaśnięcie w dłonie

Kompleksowe rozwiązanie - współpraca z 4 językami programowania

Thymio obsługuje 4 języki programowania o różnym stopniu zaawansowania: VPL, Scratch, Blockly i Aseba.  Dzięki temu przygodę z Thymio można rozpocząć już w przedszkolu i kontynuować ją przez wszystkie etapy edukacji.

VPL
To takie proste, że pierwszy program można stworzyć już w 5 minut!

VPL zawiera tryb podstawowy i zaawansowany, dający dostęp do większej liczby funkcji, takich jak warunkowanie zachowań robota przy powtórzeniu tego samego zdarzenia, akcelerometr czy zegar. To świetny wstęp do nauki logiki i koncepcji programowania.  
 


Scratch
Dzięki Scratch Thymio może współpracować z komputerem użytkownika – umożliwia prezentację na ekranie wartości pochodzących z czujników Thymio lub stworzenie historii oraz gry wideo, która wykorzysta Thymio jako kontroler. Scratch wprowadza nowe pojęcia, jak warunki, pętle i zmienne.  Blockly
Blockly to alternatywa dla Scratch - połączenie wizualnego i tekstowego języka programowania. Korzysta z pojęć z zakresu programowania, takich jak warunki, zmienne, funkcje matematyczne, pętle. Umożliwia tworzenie podprogramów, aby jeszcze bardziej rozbudować strukturę kodu. Podczas tworzenia programu za pomocą łączenia bloczków z fragmentami kodu, w czasie rzeczywistym w oknie po prawej stronie generowany jest kod w postaci pełnego języka tekstowego, co pomaga w podnoszeniu umiejętności i przejściu na wyższy poziom programowania.


  

Aseba Zaawansowany język programowania opracowany dla Thymio, bazujący na JavaScript - daje precyzyjną kontrolę nad wszystkim, co znajduje się wewnątrz robota Thymio. Umożliwia uzyskanie bezpośredniej informacji zwrotnej z czujników i wyświetlanie wartości w czasie rzeczywistym. Thymio może używać niestandardowych dźwięków zapisanych na karcie SD, reagować na wiele zdarzeń w tym samym czasie, a nawet sterować innym robotem bezprzewodowym w tej samej sieci.  


Robot z oprogramowaniem typu open source

Thymio jest robotem z otwartym kodem źródłowym, dzięki temu może być stale rozbudowywany.

Symulator Thymio

Uczniowie mogą kontynuować naukę programowania w domu – wystarczy komputer z zainstalowanym oprogramowaniem. Poprzez Aseba Studio zyskują dostęp do symulatora, w którym będą programować wirtualnego Thymio. Dzięki temu mogą szlifować umiejętności zdobyte na lekcjach lub - odwrotnie - rozpocząć naukę programowania, zanim zaczną używać prawdziwego robota.


Wiele możliwości:

Pilot do programowania robota w gotowym trybie fioletowym lub do zaprogramowania w VPL

Otwór na pisak
- robota można zaprogramować tak, by narysował dany kształt.

Slot na kartę micro SD
– na którą można wgrać muzykę, zapisać dane z czujników lub gotowy program, który robot wykona zaraz po uruchomieniu.

Komunikacja z innymi Thymio
za pomocą czujnika podczerwieni lub modułu komunikacji bezprzewodowej. Thymio może przesłać drugiemu robotowi polecenie w odległości do 50 metrów.

Kompatybilność z Lego Bricks i Technic
- Thymio może stać się silnikiem napędzającym stworzoną przez uczniów maszynę. Robot posiada na kołach i obudowie adaptery do przyczepiania klocków Lego.  


Dostępne produkty

Thymio oraz Thymio RF Robot z otwartym kodem źródłowym, który może być używany zarówno w przedszkolu, jak i na uniwersytecie. Robot występuje również w wersji RF - w tym przypadku do zaprogramowania nie trzeba go podłączać do komputera za pomocą kabla. W wersji podstawowej podczas przesyłania kodu robot musi być podłączony do komputera, po zaprogramowaniu działa bezprzewodowo.

Szkolny pakiet Thymio z walizką Najłatwiejszy sposób na wdrożenie Thymio w klasie. Zestaw zawiera 6 robotów, ładowarkę z 6 portami USB do jednoczesnego ładowania wszystkich robotów, pilota zdalnego sterowania oraz zestaw gotowych ćwiczeń Thymio Challenge Activities. Jest to także świetny sposób na przechowywanie robotów i przenoszenie ich do innej klasy.

Zestaw gotowych ćwiczeń Thymio Challenge Activities Aż 30 gotowych ćwiczeń, które pozwolą odkryć możliwości Thymio (w wersji podstawowej lub z łącznością bezprzewodową), 10 arkuszy z dodatkami do modyfikacji wyglądu robota i wykorzystania w ćwiczeniach oraz tor do jazdy, które pozwolą w pełni wykorzystać jego możliwości. Zestaw zawiera także przewodnik w formacie A2 wyjaśniający wszystko - od instalacji oprogramowania po opis każdego bloku wizualnego języka programowania. Dostępne w języku francuskim, angielskim, niemieckim i włoskim.
Specyfikacja
Producent: Mobsya
Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej, w tym także cena, opis parametrów technicznych urządzenia oraz specyfikacja techniczna mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Ceny umieszczone przy produktach są to sugerowane ceny detaliczne, zawierające podatek VAT (23%) i mogą ulec zmianie w zależności od aktualnego kursu walut - nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. W celu potwierdzenia cen oraz szczegółowych parametrów urządzenia i specyfikacji technicznej skontaktuj się ze sprzedawcą.

Demo Options

Background only applies for Boxed,Framed, Rounded Layout