Labdisc Środowisko (13 wbudowanych czujników pomiarowych)

Indeks: G030101A001

3 226 zł brutto


2 623 zł netto
  • Cyfrowe, mobilne laboratorium do środowiska
  • 13 wbudowanych czujników
  • Wbudowana pamięć
  • Zasilanie akumulatorem
  • Gotowe scenariusze lekcji
Porównaj
Wyczyść porównanie
Producent: pracownia biologiczna, pracownia fizyczna, eksperymenty, doświadczenia przyrodnicze, cyfrowe mierniki,
Dysk pomiarowy Labdisc Środowisko

Labdisc Środowisko

Wbudowane w dysk pomiarowy czujniki zostały tak dobrane, aby umożliwiały przeprowadzanie doświadczeń związanych z podstawowymi badaniami i analizą środowiska. Labdisc środowisko doskonale sprawdzi się w szkole podstawowej i średniej, gdzie uczniowie od najmłodszych lat mogą uczyć się właściwych umiejętności oraz postaw związanych z ekologią. Jest on dobrym uzupełnieniem zajęć w szkolnych kółkach zainteresowań oraz przydatny podczas zajęć prowadzonych w instytucjach związanych z edukacją ekologiczną i jednostkach ochrony środowiska. Klienci, którzy zakupią laboratorium Labdisc otrzymają gotowe scenariusze lekcji w prezencie - wystarczy zarejestrować produkt za pomocą formularza.

Cyfrowe, mobilne laboratorium przyrodnicze Labdisc Środowiskowy to dysk o średnicy 13,2 cm z wbudowanymi 13 czujnikami (oraz portem uniwersalnym). Dzięki wbudowanemu akumulatorowi oraz wewnętrznej pamięci, pozwala na przeprowadzenie doświadczeń z różnych przedmiotów, zarówno w klasie, jak i w plenerze. Wyniki dokonywanych pomiarów mogą być obserwowane przez uczniów bezpośrednio na wyświetlaczu dysku, a także przy użyciu oprogramowania GlobiLab na komputerze (Windows, MAC, Linux) lub tablecie (iOS, Android). Dane z doświadczeń przeprowadzonych bez połączenia z komputerem czy tabletem zostają zapisane w pamięci Labdisc. Po powrocie do szkoły dane można przesłać do komputera.

Labdisc Środowisko


Labdisc Środowisko


Oprogramowanie GlobiLab dołączone do dysku pomiarowego Labdisc umożliwia wyświetlanie pomiarów w postaci wykresów (słupkowych, liniowych) tabel oraz cyfrowych mierników. Funkcja Adnotacje umożliwia dodawanie do wykresów własnych tekstów i zdjęć.

Labdisc Środowiskowy wyposażony jest w GPS, dzięki czemu wyniki pomiarów i eksperymentów można nanosić na Mapy Google.Wbudowane czujniki

Dzięki Labdisc Środowiskowy uczniowie mogą wykonywać następujące pomiary: temperatury otoczenia, ciśnienia barometrycznego, kolorymetrii, tlenu rozpuszczonego (zestaw nie zawiera elektrody), temperatury z użyciem metalowej sondy, współrzędnych GPS, temperatury IR, pH, wilgotności, poziomu głośnosci, mętności oraz UV.

Labdisc Środowisko to niewielkie urządzenie o ogromnych możliwościach: bezprzewodowe przesyłanie danych, duża pamięć (1 000 000 próbek), wysoka częstotliowść pobierania danych (100 000 próbek na sekundę) sprawia, że uczniowie badają otaczający ich świat z zaangażowaniem i przyjemnością.

Labdisc Środowisko


Zakresy i dokładności czujników

Temperatura otoczeniaZakres:-10 do 50 °C
Dokładność:±1°C
Ciśnienie barometryczneZakres: 500 do 1100 mB
Dokładność:±2.5mB
KolorymetrZakres:

10 do 90% przepuszczalności (3 kolory)

λR=620 nm

λG=550 nm

λB=470 nm

Dokładność:±5%
Tlen rozpuszczonyZakres: 0 do 14 mg/l
Dokładność:±8%
Temperatura cieczy/ciał stałychZakres: –25 do 125 °C
Dokładność:±2%
GPSZakres: -
Dokładność:±3m
Temperatura IRZakres: -70 do 380 °C
Dokładność:

±0.5°C @ 0 do 60°C
±1°C @ 0 do 120°C
±1°C @ -40 do 0°C
±2°C @ 120 do 380°C
±2°C @ -70 do 40°C
pHZakres: 0 do 14 pH
Dokładność:±2%
WilgotnośćZakres: 0 do 100%RH
Dokładność:3.5%(20% do 80%) RH
Poziom głośnościZakres: 56 do 95 dB
Dokładność:±4dB
MętnośćZakres: 0 do 1000 NTU
Dokładność:±10%
UVZakres:0 do 12 UV Index
Dokładność:±5%


Doświadczenia z Labdisc w odniesieniu do podstawy programowej

Klienci, którzy zakupią laboratorium Labdisc otrzymają gotowe scenariusze lekcji w prezencie - wystarczy zarejestrować produkt za pomocą formularza.PrzedmiotTematEksperymenty z LabdiscSzkoła podstawowa 
Tytuł eksperymentuCzujnikiRodzaj dyskuOpis eksperymentuIV-VIII
FIZYKACiepłoAbsorpcja ciepłaTemperatura z metalową sondąBiochem, Uniwersalny, Fizyka, ŚrodowiskoPomiar i porównanie temperatury wody znajdującej się w różnokolorowych pojemnikach po wystawieniu na działanie promieni słonecznych.Fizyka, rozdz. IV. Zjawiska cieplne.
MechanikaSzybkość poruszania sięGPSBiochem, Uniwersalny, ŚrodowiskoWykorzystanie czujnika GPS do pomiaru prędkości podczas spaceru, biegania i / lub jazdy na rowerze - świetne doświadczenie do zorganizowania zawodów między uczniami.Fizyka, rozdz. II. Ruch i siły.
CHEMIAKwasy i zasadyCo pijemy?Elektroda pH Biochem, Uniwersalny, ŚrodowiskoPomiar pH różnych napojów.Biologia, rozdz. III.Organizm człowieka.
 (Układ pokarmowy i odżywianie się.)
Reakcje chemiczneReakcje endotermiczne / egzotermiczne Temperatura zewnętrznaBiochem, Uniwersalny, Fizyka, ŚrodowiskoWykonywanie różnych pomiarów w celu sprawdzenia, które reakcje uwalniają lub zużywają ciepło.Fizyka, rozdz. IV. Zjawiska cieplne.
Chemia, rozdz. III. Reakcje chemiczne.
rozdz.VII. Sole.
Zmiany stanu skupieniaZmiany stanu skupieniaTemperatura zewnętrznaBiochem, Uniwersalny, Fizyka, ŚrodowiskoMierzenie temperatury zamarzania i wrzenia wodyFizyka, rozdz. IV. Zjawiska cieplne.
Chemia, rozdz. I. 
Miareczkowanie pH Miareczkowanie pHElektroda pH, Temperatura zewnętrzna.Biochem, Uniwersalny, ŚrodowiskoMiareczkowanie klasycznego kwasu i zasady - pomiar pH i zmiana temperatury (również przy użyciu czujnika temperatury zewnętrznej).Chemia, rozdz.VI. Wodorotlenki i kwasy.
Ciepło właściweCiepło właściweTemperatura zewnętrznaBiochem, Uniwersalny, Fizyka, ŚrodowiskoOgrzewanie różnych cieczy do tej samej temperatury (70 ° C) i porównanie krzywych chłodzenia tych cieczy, aby wyjaśnić, które ma wyższe ciepło właściwe.Fizyka, rozdz. IV. Zjawiska cieplne.
SpektrofotometriaPrawo Lamberta - Beer'aMętnośćBiochem, ŚrodowiskoOkreślenie zależności między stężeniem roztworu a jego absorbancją światła 
BIOLOGIALudzkie ciałoWytwarzanie potuWilgotność, temperatura zewnętrzna i z metalową sondą Biochem, Uniwersalny, ŚrodowiskoMierzenie temperatury i wilgotności względnej dłoni umieszczonej w torbie foliowej, aby wyjaśnić zasadę systemu chłodzenia ciała - pot.Biologia, rozdz. III.Organizm człowieka. (Skóra)
rozdz. IV. Homeostaza. 
ŚRODOWISKOKlimatEfekt cieplarnianyTemperatura zewnętrzna i z metalową sondą Biochem, Uniwersalny, Fizyka, ŚrodowiskoBudowa małej szklarni i pomiar temperatury wewnątrz i na zewnątrz szklarni umieszczonej w oświetlonym obszarzeBiologia, rozdz. II.Różnorodność życia.
 (rośliny okrytonasienne ) 
OtoczenieSpacer do parkuDźwięk, Temperatura zewnętrzna, wilgotnośćUniwersalny, ŚrodowiskoPomiar zmian: poziomu hałasu, temperatury i wilgotności w różnych obszarach miejskich.Geografii, rozdz. IX. Środowisko przyrodnicze Polski.
Przyroda, rozdz. III. Pogoda, składniki pogody, obserwacje pogody. 
KlimatTemperatura w tygodniuTemperatura zewnętrzna i z metalową sondą Biochem, Uniwersalny, Fizyka, ŚrodowiskoRejestrowanie zmian temperatury w ciągu tygodnia. Wykorzystanie wyników do prognozowania pogody w nadchodzących dniachGeografia, rozdz. V. Ruchy Ziemi.
Przyroda, rozdz. III. Pogoda, składniki pogody, obserwacje pogody. 
HydrosferaKwaśne deszczeElektroda pH Biochem, Uniwersalny, Środowisko
99/5000
Zbieranie deszczu w różnych miejscach i weryfikacja kwasowości deszczu w związku z zanieczyszczeniem.
Chemia-VI. Wodorotlenki i kwasy. 8
HydrosferaJakość wodyMętnośćBiochem, ŚrodowiskoPorównanie mętności wody pitnej i innej wody pobranej z jezior i stawów.Przyroda, rozdz. IV. Środowisko przyrodnicze najbliższej okolicy. 
HydrosferaWoda a środowiskoTemperatura zewnętrzna i z metalową sondą , WilgotnośćBiochem, Uniwersalny, ŚrodowiskoPomiar temperatury i wilgotności w pobliżu rzek lub innych zbiorników wodnych w celu określenia ich wpływu na środowisko.Przyroda, rozdz. IV. Środowisko przyrodnicze najbliższej okolicy. 
KlimatDzień i nocTemperatura zewnętrzna i z metalową sondą , natężenie światłaBiochem, Uniwersalny, Fizyka, ŚrodowiskoRejestrowanie zmian temperatury i światła w ciągu 24 godzin w celu ustalenia relacji między nimi.Geografia, rozdz. V. Ruchy Ziemi.
Przyroda, rozdz. III. Pogoda, składniki pogody, obserwacje pogody. 
Specyfikacja
Model:Środowisko
Wspierane platformy:PC | Mac | iPad | Linux | Android | Chromebook
Tryb pracy autonomicznej:TAK
Maksymalna szybkość zbierania próbek:100000/s
Rozdzielczość zbierania próbek:12-bit
Pamięć:1000000 próbek
Akumulator:LiPO 3.6 V
Czas pracy na baterii:150 godzin
Wyświetlacz:TAK
Rodzaj wyświetlacza:LCD | 64 x 128 px
Fizyczne przyciski:TAK
USB 2.0:TAK
Bluetooth:Bluetooth V2.0+EDR
CE:TAK
Automatyczna kalibracja czujników:TAK
Wymiary:średnica 132 mm | wysokość 45 mm
Waga:300 g
Akcelerometr:NIE
Ciśnienie powietrza:TAK
Temperatura otoczenia:TAK
Natężenie prądu:NIE
Odległościomierz:NIE
Natężenie światła:NIE
Niskie napięcie:NIE
Mikrofon:NIE
Temperatura ciał stałych i cieczy:TAK
Wejście uniwersalne:1 szt.
Napięcie:NIE
Barometr:TAK
Kolorymetr:TAK
Przewodność:NIE
Tlen rozpuszczony:TAK - wymaga zakupu dodatkowej elektrody
GPS:TAK
Puls:NIE
pH:TAK
Wilgotność:TAK
Termopara:NIE
Mętność:TAK
Temperatura IR:TAK
UV:TAK

UlotkaScenariusze lekcji

Pobierz instrukcję Labdisc UniwersalPobierz instrukcję Labdisc FizykaPobierz instrukcję Labdisc BiochemPobierz instrukcję Labdisc ŚrodowiskoPobierz instrukcję Labdisc Mini

GlobiLab

Opis programuRozmiarDataSystem operacyjny
NOWOŚĆ Oprogramowanie GlobiLab 3.1.10188mb29.10.2019

 Pobierz

Oprogramowanie GlobiLab dla systemu Linux (Fedora 14)79mb08.11.2018

 Pobierz

Oprogramowanie GlobiLab dla systemu Linux (Ubuntu 10.04)88mb08.11.2018

Pobierz

Oprogramowanie GlobiLab dla systemu Linux(Ubuntu 18.04 64b):08.11.2018

 Pobierz

Oprogramowanie GlobiLab dla systemu MacOS100mb08.11.2018

Pobierz


GlobiWorld

Opis programuRozmiarDataSystem operacyjny
Oprogramowanie GlobiWorld92mb29.06.2018

Pobierz

Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej, w tym także cena, opis parametrów technicznych urządzenia oraz specyfikacja techniczna mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Ceny umieszczone przy produktach są to sugerowane ceny detaliczne, zawierające podatek VAT (23%) i mogą ulec zmianie w zależności od aktualnego kursu walut - nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. W celu potwierdzenia cen oraz szczegółowych parametrów urządzenia i specyfikacji technicznej skontaktuj się ze sprzedawcą.

Produkty z tej samej kategorii

Demo Options

Background only applies for Boxed,Framed, Rounded Layout