Labdisc BioChem (15 wbudowanych czujników pomiarowych)

Indeks: G030101A003

3 395 zł brutto


2 760 zł netto
  • Cyfrowe, mobilne laboratorium biologiczno-chemiczne
  • 15 wbudowanych czujników
  • Wbudowany GPS
  • Wbudowana pamięć
  • Zasilanie akumulatorem
  • Gotowe scenariusze lekcji
Porównaj
Wyczyść porównanie
Producent: pracownia biologiczna, pracownia chemiczna, eksperymenty, doświadczenia przyrodnicze, cyfrowe mierniki,
Dysk pomiarowy Labdisc BioChem

Labdisc BioChem

Labdisc BioChem ma najbardziej rozbudowaną gamę wbudowanych czujników. W dysku o niewielkich rozmiarach (średnica urządzenia to 13,2 cm) umieszczono 15 czujników tak dobranych by mozna prowadzić zaawansowane doświadczenia z biologii i chemii w starszych klasach szkoły podstawowej jak i w szkole ponadpodstawowej. Klienci, którzy zakupią laboratorium Labdisc otrzymają gotowe scenariusze lekcji w prezencie - wystarczy zarejestrować produkt za pomocą formularza.

Labdisc BioChem pozwala na przeprowadzenie różnorodnych eksperymentów i doświadczeń z zakresu biologii i chemii zarówno w szkolnej klasie, jak i po za nią np. na wycieczce (dzięki wbudowanemu akumulatorowi oraz wewnętrznej pamięci). Wyniki dokonywanych pomiarów mogą być obserwowane przez uczniów bezpośrednio na wyświetlaczu dysku lub na cyfrowych miernikach w oprogramowaniu GlobiLab na komputerze (Windows, MAC, Linux) lub tablecie (iOS, Android).

Pomiary przeprowadzone poza klasą zostają zapisane w pamięci urządzenia, a po powrocie do szkoły przesyłane są do komputera.

Labdisc BioChem


Labdisc BioChem


Oprogramowanie GlobiLab dołączone do dysku pomiarowego Labdisc BioChem umożliwia wyświetlanie pomiarów w postaci wykresów (słupkowych, liniowych) tabel oraz cyfrowych mierników. Do wykresów uczniowie mogą dodawać własne adnotacje z informacjami, gdzie zostały dokonane pomiary, o której godzinie a nawet zdjęcia miejsc pomiarów.

Dodatkowo dysk ten wyposażony jest w GPS, dzięki któremu wyniki pomiarów i eksperymentów można nanosić na Mapy Google.Nowoczesne rozwiązania sprawią, ze uczniowie staną się aktywnymi odkrywcami

Z Labdisc BioChem można wykonać następujące pomiary: jasności oświetlenia, pulsu, ciśnienia barometrycznego, temperatury otoczenia, temperatury z użyciem metalowej sondy (do 120o C), temperatury z użyciem termopary (do 120o C), oznaczania tlenu w wodzie (elektroda nie zawarta w zestawie), kolorymetrii, pomiaru mętności, pH, przewodności w cieczach, współrzędnych GPS oraz wilgotności. Labdisc posiada również wejście uniwersalne, do którego można podłączyć dodatkowy czujnik niewbudowany w ten dysk.

Labdisc BioChem - wbudowane czujniki


Wykorzystanie Labdisc BioChem w procesie nauczania, pozwoli spojrzeć na zjawiska bilogiczne i chemiczne zupełnie z innej perspektywy.

Labdisc BioChem to niewielkie urządzenie o ogromnych możliwościach: bezprzewodowe przesyłanie danych, duża pamięć (1 000 000 próbek), wysoka częstotliowść pobierania danych (100 000 próbek na sekundę) sprawia, że uczniowie badają otaczający ich świat z zaangażowaniem i przyjemnością.

Zakresy i dokładności czujników

Ciśnienie powietrzaZakres:0 do 300 kPaDokładność: ±2.5 kPa
Temperatura otoczeniaZakres:-10 do 50 °CDokładność: ±1 °C
BarometrZakres: 300 do 1100 mbDokładność: ±2.5 mB
KolorymetrZakres: 10 do 90% przezroczytości (3 kolory)Dokładność: ±5 %
PrzewodnośćZakres: 0 do 20 msDokładność: ±2 %
Tlen rozpuszczonyZakres: 0 do 14mg/lDokładność: ±8 %
Temperatura ciał stałych, cieczyZakres: -25 do 125 °CDokładność: ±2°C
GPSZakres: –Dokładność: ±3m
PulsZakres: 0 do 200 bpmDokładność: ±1 digit
ŚwiatłoZakres: 0 do 55,000 lxDokładność: ±15%
PHZakres: 0 do 14 pHDokładność: ±2%
TermoelementyZakres: -200 do 1200°CDokładność: ±2%
PHZakres: 0 do 14 pHDokładność: ±2%
Mętność<Zakres: 0 do 1000 NTUDokładność: ±10%
Wejście uniwersalne<Zakres: 0 do 5 VDokładność: ±2%
WilgotnośćZakres: 0 do 100 %RHDokładność: ±6 %(10%-90%RH)


Doświadczenia z Labdisc w odniesieniu do podstawy programowej

Klienci, którzy zakupią laboratorium Labdisc otrzymają gotowe scenariusze lekcji w prezencie - wystarczy zarejestrować produkt za pomocą formularza.PrzedmiotTematEksperymenty z LabdiscSzkoła podstawowa 
Tytuł eksperymentuCzujnikiRodzaj dyskuOpis eksperymentuIV-VIII
CHEMIAKwasy i zasadyCo pijemy?Elektroda pH Biochem, UniwersalnyPomiar pH różnych napojów.Biologia, rozdz. III.Organizm człowieka.
 (Układ pokarmowy i odżywianie się.)
Reakcje chemiczneReakcje endotermiczne / egzotermiczne Temperatura zewnętrznaBiochem, Uniwersalny, FizykaWykonywanie różnych pomiarów w celu sprawdzenia, które reakcje uwalniają lub zużywają ciepło.Fizyka, rozdz. IV. Zjawiska cieplne.
Chemia, rozdz. III. Reakcje chemiczne.
rozdz.VII. Sole.
Prawa gazowePrawo Boyle'aCiśnienie powietrzaBiochem, Uniwersalny, FizykaPomiar zależności pomiędzy objętością i ciśnieniem: PV = NRT. Doświadczenie zwykorzystaniem strzykawki pokaże liniową zależność między objętością a ciśnieniem powietrza.Fizyka, rozdz.V. Właściwości materii.
Energia cieplnaPłomień świecyTermoelementBiochemPoznawanie stref temperatury w płomieniu świecy.Chemia, rozdz. VIII. Związki węgla z wodorem – węglowodory.
Zmiany stanu skupieniaZmiany stanu skupieniaTemperatura zewnętrznaBiochem, Uniwersalny, FizykaMierzenie temperatury zamarzania i wrzenia wodyFizyka, rozdz. IV. Zjawiska cieplne.
Chemia, rozdz. I. 
Miareczkowanie pH Miareczkowanie pHElektroda pH, Temperatura zewnętrzna.Biochem, UniwersalnyMiareczkowanie klasycznego kwasu i zasady - pomiar pH i zmiana temperatury (również przy użyciu czujnika temperatury zewnętrznej).Chemia, rozdz.VI. Wodorotlenki i kwasy.
Ciepło właściweCiepło właściweTemperatura zewnętrznaBiochem, Uniwersalny, FizykaOgrzewanie różnych cieczy do tej samej temperatury (70 ° C) i porównanie krzywych chłodzenia tych cieczy, aby wyjaśnić, które ma wyższe ciepło właściwe.Fizyka, rozdz. IV. Zjawiska cieplne.
SpektrofotometriaPrawo Lamberta - Beer'aMętnośćBiochemOkreślenie zależności między stężeniem roztworu a jego absorbancją światła 
BIOLOGIALudzkie ciałoNasz puls sercaPuls sercaBiochemPomiar tętna przed i po wysiłku oraz rejestrowanie przydatnych informacji w celu określenia parametrów fizjologicznych.Biologia, rozdz. III.Organizm człowieka.
 (Układ krążenia.)
Ludzkie ciałoOdruch ssania u ssakówPuls sercaBiochemSpowolnienie akcji serca w zimnej wodzie w celu zachowania ciepła ciałaBiologii, rozdz. II.Różnorodność życia.
 (ssaki)
Ludzkie ciałoWytwarzanie potuWilgotność, temperatura zewnętrzna i z metalową sondą Biochem, UniwersalnyMierzenie temperatury i wilgotności względnej dłoni umieszczonej w torbie foliowej, aby wyjaśnić zasadę systemu chłodzenia ciała - pot.Biologia, rozdz. III.Organizm człowieka. (Skóra)
rozdz. IV. Homeostaza. 
Ludzkie ciałoCO2 a oddychanieCzujnik CO₂ - zewnętrznyDowolny labdiscBadanie oddychania nasion fasoli za pomocą czujnika CO₂.Biologia, rozdz. I.Organizacja i chemizm życia.
RoslinyFotosyntezaCiśnienie powietrza, natężenie światłaBiochem, UniwersalnyRejestrowanie ciśnienia powietrza i poziomu światła wykorzystując moczarkę kanadyjską zamkniętą w probówce - w celu zmierzenia efektu fotosyntezy i związku między natężeniem światła i produkcją tlenu przez roślinę. Biologia, rozdz. I.Organizacja i chemizm życia.
RoslinyFotosyntezaElektroda DO₂ BiochemWykorzystanie czujnika DO₂ do sprawdzenia szybkości fotosyntezy moczarki kanadyjskiej, przy różnych natężeniach światła.Chemia, rozdz.IV. Tlen, wodór i ich związki chemiczne. 
ŚRODOWISKOKlimatEfekt cieplarnianyTemperatura zewnętrzna i z metalową sondą Biochem, Uniwersalny, FizykaBudowa małej szklarni i pomiar temperatury wewnątrz i na zewnątrz szklarni umieszczonej w oświetlonym obszarzeBiologia, rozdz. II.Różnorodność życia.
 (rośliny okrytonasienne ) 
OtoczenieWysokość a ciśnienie powietrza Barometr i GPSBiochemKorzystanie z Barometru i czujników GPS do mierzenia zmiany ciśnienia powietrza i wysokości podczas przemieszczania się na różnych wysokościach npm.Przyroda, rozdz. IV. Środowisko przyrodnicze najbliższej okolicy. 
OtoczenieSpacer do parkuDźwięk, Temperatura zewnętrzna, wilgotnośćUniwersalnyPomiar zmian: poziomu hałasu, temperatury i wilgotności w różnych obszarach miejskich.Geografii, rozdz. IX. Środowisko przyrodnicze Polski.
Przyroda, rozdz. III. Pogoda, składniki pogody, obserwacje pogody. 
KlimatZielone płucaCzujnik CO₂ - zewnętrzny Badanie wpływu roślin i parków na obniżenie poziomu CO₂ w obszarach miejskich.Biologia, rozdz. I.Organizacja i chemizm życia. 
KlimatTemperatura w tygodniuTemperatura zewnętrzna i z metalową sondą Biochem, Uniwersalny, FizykaRejestrowanie zmian temperatury w ciągu tygodnia. Wykorzystanie wyników do prognozowania pogody w nadchodzących dniachGeografia, rozdz. V. Ruchy Ziemi.
Przyroda, rozdz. III. Pogoda, składniki pogody, obserwacje pogody. 
HydrosferaKwaśne deszczeElektroda pH Biochem, Uniwersalny
99/5000
Zbieranie deszczu w różnych miejscach i weryfikacja kwasowości deszczu w związku z zanieczyszczeniem.
Chemia-VI. Wodorotlenki i kwasy. 8
HydrosferaJakość wodyMętnośćBiochemPorównanie mętności wody pitnej i innej wody pobranej z jezior i stawów.Przyroda, rozdz. IV. Środowisko przyrodnicze najbliższej okolicy. 
HydrosferaWoda a środowiskoTemperatura zewnętrzna i z metalową sondą , WilgotnośćBiochem, UniwersalnyPomiar temperatury i wilgotności w pobliżu rzek lub innych zbiorników wodnych w celu określenia ich wpływu na środowisko.Przyroda, rozdz. IV. Środowisko przyrodnicze najbliższej okolicy. 
KlimatDzień i nocTemperatura zewnętrzna i z metalową sondą , natężenie światłaBiochem, Uniwersalny, FizykaRejestrowanie zmian temperatury i światła w ciągu 24 godzin w celu ustalenia relacji między nimi.Geografia, rozdz. V. Ruchy Ziemi.
Przyroda, rozdz. III. Pogoda, składniki pogody, obserwacje pogody. 
Specyfikacja
Model:Biochem
Wspierane platformy:PC | Mac | iPad | Linux | Android | Chromebook
Tryb pracy autonomicznej:TAK
Maksymalna szybkość zbierania próbek:100000/s
Rozdzielczość zbierania próbek:12-bit
Pamięć:1000000 próbek
Akumulator:LiPO 3.6 V
Czas pracy na baterii:150 godzin
Wyświetlacz:TAK
Rodzaj wyświetlacza:LCD | 64 x 128 px
Fizyczne przyciski:TAK
USB 2.0:TAK
Bluetooth:Bluetooth V2.0+EDR
CE:TAK
Automatyczna kalibracja czujników:TAK
Wymiary:średnica 132 mm | wysokość 45 mm
Waga:300 g
Akcelerometr:NIE
Ciśnienie powietrza:TAK
Temperatura otoczenia:TAK
Natężenie prądu:NIE
Odległościomierz:NIE
Natężenie światła:TAK
Niskie napięcie:NIE
Mikrofon:NIE
Temperatura ciał stałych i cieczy:TAK
Wejście uniwersalne:1 szt.
Napięcie:NIE
Barometr:TAK
Kolorymetr:TAK
Przewodność:TAK
Tlen rozpuszczony:TAK - wymaga zakupu dodatkowej elektrody
GPS:TAK
Puls:TAK
pH:TAK
Wilgotność:TAK
Termopara:TAK
Mętność:TAK
Temperatura IR:NIE
UV:NIE

UlotkaScenariusze lekcji

Pobierz instrukcję Labdisc UniwersalPobierz instrukcję Labdisc FizykaPobierz instrukcję Labdisc BiochemPobierz instrukcję Labdisc ŚrodowiskoPobierz instrukcję Labdisc Mini

Czym jest Labdisc?


Globisens - Wprowadzenie


Globisens w terenieGlobisens - Pole Magnetyczne

Globisens - Doświadczenie z Piłką

Globisens – Prawo Boyle’a


Globisens - Eksperymenty z Dźwiękiem


Labdisc w kosmosie

Laboratorium Labdisc - Jak zacząć, żeby zacząć?


Pierwsza Lekcja z Labdisc „Woda Niezwykła Substancja”


GlobiLab

Opis programuRozmiarData System operacyjny
NOWOŚĆ Oprogramowanie GlobiLab 3.1.10188mb29.10.2019

 Pobierz

Oprogramowanie GlobiLab dla systemu Linux (Fedora 14)79mb08.11.2018

 Pobierz

Oprogramowanie GlobiLab dla systemu Linux (Ubuntu 10.04)88mb08.11.2018

Pobierz

Oprogramowanie GlobiLab dla systemu Linux(Ubuntu 18.04 64b):08.11.2018

 Pobierz

Oprogramowanie GlobiLab dla systemu MacOS100mb08.11.2018

Pobierz


GlobiWorld

Opis programuRozmiarDataSystem operacyjny
Oprogramowanie GlobiWorld92mb29.06.2018

Pobierz

Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej, w tym także cena, opis parametrów technicznych urządzenia oraz specyfikacja techniczna mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Ceny umieszczone przy produktach są to sugerowane ceny detaliczne, zawierające podatek VAT (23%) i mogą ulec zmianie w zależności od aktualnego kursu walut - nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. W celu potwierdzenia cen oraz szczegółowych parametrów urządzenia i specyfikacji technicznej skontaktuj się ze sprzedawcą.

Produkty z tej samej kategorii

Demo Options

Background only applies for Boxed,Framed, Rounded Layout