Labdisc Uniwersalny (13 wbudowanych czujników pomiarowych)

Indeks: G030101A002

3 265 zł brutto


2 655 zł netto
  • Cyfrowe, mobilne laboratorium uniwersalne
  • 13 wbudowanych czujników
  • Wbudowany GPS
  • Wbudowana pamięć
  • Zasilanie akumulatorem
  • Gotowe scenariusze lekcji
Porównaj
Wyczyść porównanie
Producent: pracownia biologiczna, pracownia fizyczna, pracownia chemiczna, eksperymenty, doświadczenia przyrodnicze, cyfrowe mierniki,
Dysk pomiarowy Labdisc Uniwersalny

Labisc Uniwersalny

Labdisc to cyfrowe, mobilne laboratorium przyrodnicze. W dysk o niewielkiej średnicy (13,2 cm) wbudowano 13 czujników, które umożliwiają wykonywanie doświadczeń w podstawowym zakresie biologii i fizyki. Doskonale nadają się na lekcje przyrody w młodszych klasach i na wymagające precyzji pomiaru doświadczenia w szkole ponadpodstawowej. Klienci, którzy zakupią laboratorium Labdisc otrzymają gotowe scenariusze lekcji w prezencie - wystarczy zarejestrować produkt za pomocą formularza.

Dzięki wbudowanemu akumulatorowi oraz wewnętrznej pamięci, Labdisc Uniwersalny pozwala na przeprowadzenie doświadczeń z różnych przedmiotów, zarówno w klasie, jak i w plenerze. Wyniki dokonywanych pomiarów mogą być obserwowane przez uczniów bezpośrednio na wyświetlaczu dysku, a także przy użyciu oprogramowania GlobiLab na komputerze (Windows, MAC, Linux) lub tablecie (iOS, Android). Dane z doświadczeń przeprowadzonych bez połączenia z komputerem czy tabletem zostają zapisane w pamięci labdisc. Po powrocie do szkoły dane można przesłać do komputera.

Labdisc Uniwersalny


Labdisc Uniwersalny


Oprogramowanie GlobiLab dołączone do dysku pomiarowego Labdisc Uniwersalny umożliwia wyświetlanie pomiarów w postaci wykresów (słupkowych, liniowych) tabel oraz cyfrowych mierników. Funkcja Adnotacje umożliwia dodawanie własnych tekstów i zdjęć do wykresów, zapewniając uzupełnienie opisu.

Labdisc Uniwersalny wyposażony jest w GPS, dzięki któremu wyniki pomiarów i eksperymentów można nanosić na Mapy Google.Wbudowane czujniki

Dzięki Labdisc Uniwersalny uczniowie mogą wykonywać następujące pomiary: pomiar napięcia i natężenia, prądu, jasności światła, ciśnienia, temperatury, pH, odległości, wilgotności, poziomu hałasu, fali dźwiękowej oraz współrzędnych GPS i prędkości.

Labdisc Uniwersalny to niewielkie urządzenie o ogromnych możliwościach: bezprzewodowe przesyłanie danych, duża pamięć (1 000 000 próbek), wysoka częstotliowść pobierania danych (100 000 próbek na sekundę) sprawia, że uczniowie badają otaczający ich świat z zaangażowaniem i przyjemnością.

Labdisc Uniwersalny - wbudowane czujniki


Zakresy i dokładności czujników

Ciśnienie powietrzaZakres:0 do 300 kPaDokładność:±2.5 kPa
Temperatura otoczeniaZakres:-10 do 50 °CDokładność:±1 °C
NatężenieZakres:-1 do 1 ADokładność:±2 %
Dystans (Ruch)Zakres:0.2 do 10 mDokładność:±2 %
GPSZakres: –Dokładność:±3m
ŚwiatłoZakres:0 do 55,000 lxDokładność:±15 %
MikfrofonZakres:0 do 50 VDokładność: –
PHZakres: 0 do 14 pHDokładność:±2%
WilgotnośćZakres: 0 do 100 %RHDokładność:±6 %(10%-90%RH)
Poziom dźwiękuZakres: 58 do 93 dBaDokładność:±4dBa
TemperaturaZakres: -25 do 125Dokładność:±2 °C
Wejście uniwersalneZakres:-0 do 5 VDokładność:±2 %
NapięcieZakres:-30 do 30 VDokładność:±2 %


Doświadczenia z Labdisc w odniesieniu do podstawy programowej

Klienci, którzy zakupią laboratorium Labdisc otrzymają gotowe scenariusze lekcji w prezencie - wystarczy zarejestrować produkt za pomocą formularza.PrzedmiotTematEksperymenty z LabdiscSzkoła podstawowa 
Tytuł eksperymentuCzujnikiRodzaj dyskuOpis eksperymentuIV-VIII
CHEMIAKwasy i zasadyCo pijemy?Elektroda pH Biochem, UniwersalnyPomiar pH różnych napojów.Biologia, rozdz. III.Organizm człowieka.
 (Układ pokarmowy i odżywianie się.)
Reakcje chemiczneReakcje endotermiczne / egzotermiczne Temperatura zewnętrznaBiochem, Uniwersalny, FizykaWykonywanie różnych pomiarów w celu sprawdzenia, które reakcje uwalniają lub zużywają ciepło.Fizyka, rozdz. IV. Zjawiska cieplne.
Chemia, rozdz. III. Reakcje chemiczne.
rozdz.VII. Sole.
Prawa gazowePrawo Boyle'aCiśnienie powietrzaBiochem, Uniwersalny, FizykaPomiar zależności pomiędzy objętością i ciśnieniem: PV = NRT. Doświadczenie zwykorzystaniem strzykawki pokaże liniową zależność między objętością a ciśnieniem powietrza.Fizyka, rozdz.V. Właściwości materii.
Zmiany stanu skupieniaZmiany stanu skupieniaTemperatura zewnętrznaBiochem, Uniwersalny, FizykaMierzenie temperatury zamarzania i wrzenia wodyFizyka, rozdz. IV. Zjawiska cieplne.
Chemia, rozdz. I. 
Miareczkowanie pH Miareczkowanie pHElektroda pH, Temperatura zewnętrzna.Biochem, UniwersalnyMiareczkowanie klasycznego kwasu i zasady - pomiar pH i zmiana temperatury (również przy użyciu czujnika temperatury zewnętrznej).Chemia, rozdz.VI. Wodorotlenki i kwasy.
Ciepło właściweCiepło właściweTemperatura zewnętrznaBiochem, Uniwersalny, FizykaOgrzewanie różnych cieczy do tej samej temperatury (70 ° C) i porównanie krzywych chłodzenia tych cieczy, aby wyjaśnić, które ma wyższe ciepło właściwe.Fizyka, rozdz. IV. Zjawiska cieplne.
BIOLOGIALudzkie ciałoWytwarzanie potuWilgotność, temperatura zewnętrzna i z metalową sondą Biochem, UniwersalnyMierzenie temperatury i wilgotności względnej dłoni umieszczonej w torbie foliowej, aby wyjaśnić zasadę systemu chłodzenia ciała - pot.Biologia, rozdz. III.Organizm człowieka. (Skóra)
rozdz. IV. Homeostaza. 
Ludzkie ciałoCO2 a oddychanieCzujnik CO₂ - zewnętrznyDowolny labdiscBadanie oddychania nasion fasoli za pomocą czujnika CO₂.Biologia, rozdz. I.Organizacja i chemizm życia.
RoslinyFotosyntezaCiśnienie powietrza, natężenie światłaBiochem, UniwersalnyRejestrowanie ciśnienia powietrza i poziomu światła wykorzystując moczarkę kanadyjską zamkniętą w probówce - w celu zmierzenia efektu fotosyntezy i związku między natężeniem światła i produkcją tlenu przez roślinę. Biologia, rozdz. I.Organizacja i chemizm życia.
ŚRODOWISKOKlimatEfekt cieplarnianyTemperatura zewnętrzna i z metalową sondą Biochem, Uniwersalny, FizykaBudowa małej szklarni i pomiar temperatury wewnątrz i na zewnątrz szklarni umieszczonej w oświetlonym obszarzeBiologia, rozdz. II.Różnorodność życia.
 (rośliny okrytonasienne ) 
OtoczenieSpacer do parkuDźwięk, Temperatura zewnętrzna, wilgotnośćUniwersalnyPomiar zmian: poziomu hałasu, temperatury i wilgotności w różnych obszarach miejskich.Geografii, rozdz. IX. Środowisko przyrodnicze Polski.
Przyroda, rozdz. III. Pogoda, składniki pogody, obserwacje pogody. 
KlimatTemperatura w tygodniuTemperatura zewnętrzna i z metalową sondą Biochem, Uniwersalny, FizykaRejestrowanie zmian temperatury w ciągu tygodnia. Wykorzystanie wyników do prognozowania pogody w nadchodzących dniachGeografia, rozdz. V. Ruchy Ziemi.
Przyroda, rozdz. III. Pogoda, składniki pogody, obserwacje pogody. 
HydrosferaKwaśne deszczeElektroda pH Biochem, Uniwersalny
99/5000
Zbieranie deszczu w różnych miejscach i weryfikacja kwasowości deszczu w związku z zanieczyszczeniem.
Chemia-VI. Wodorotlenki i kwasy. 8
HydrosferaWoda a środowiskoTemperatura zewnętrzna i z metalową sondą , WilgotnośćBiochem, UniwersalnyPomiar temperatury i wilgotności w pobliżu rzek lub innych zbiorników wodnych w celu określenia ich wpływu na środowisko.Przyroda, rozdz. IV. Środowisko przyrodnicze najbliższej okolicy. 
KlimatDzień i nocTemperatura zewnętrzna i z metalową sondą , natężenie światłaBiochem, Uniwersalny, FizykaRejestrowanie zmian temperatury i światła w ciągu 24 godzin w celu ustalenia relacji między nimi.Geografia, rozdz. V. Ruchy Ziemi.
Przyroda, rozdz. III. Pogoda, składniki pogody, obserwacje pogody. 
Specyfikacja
Model:Uniwersalny
Wspierane platformy:PC | Mac | iPad | Linux | Android | Chromebook
Tryb pracy autonomicznej:TAK
Maksymalna szybkość zbierania próbek:100000/s
Rozdzielczość zbierania próbek:12-bit
Pamięć:1000000 próbek
Akumulator:LiPO 3.6 V
Czas pracy na baterii:150 godzin
Wyświetlacz:TAK
Rodzaj wyświetlacza:LCD | 64 x 128 px
Fizyczne przyciski:TAK
USB 2.0:TAK
Bluetooth:Bluetooth V2.0+EDR
CE:TAK
Automatyczna kalibracja czujników:TAK
Wymiary:średnica 132 mm | wysokość 45 mm
Waga:300 g
Akcelerometr:NIE
Ciśnienie powietrza:TAK
Temperatura otoczenia:TAK
Natężenie prądu:TAK
Odległościomierz:TAK
Natężenie światła:TAK
Niskie napięcie:NIE
Mikrofon:TAK
Temperatura ciał stałych i cieczy:TAK
Wejście uniwersalne:1 szt.
Napięcie:NIE
Barometr:NIE
Kolorymetr:NIE
Przewodność:NIE
Tlen rozpuszczony:NIE
GPS:TAK
Puls:NIE
pH:TAK
Wilgotność:TAK
Termopara:NIE
Mętność:NIE
Temperatura IR:NIE
UV:NIE

UlotkaScenariusze lekcji

Pobierz instrukcję Labdisc UniwersalPobierz instrukcję Labdisc FizykaPobierz instrukcję Labdisc BiochemPobierz instrukcję Labdisc ŚrodowiskoPobierz instrukcję Labdisc Mini

Czym jest Labdisc?


Globisens - Wprowadzenie


Globisens w terenieGlobisens - Pole Magnetyczne

Globisens - Doświadczenie z Piłką

Globisens – Prawo Boyle’a


Globisens - Eksperymenty z Dźwiękiem


Labdisc w kosmosie

Laboratorium Labdisc - Jak zacząć, żeby zacząć?


Pierwsza Lekcja z Labdisc „Woda Niezwykła Substancja”


GlobiLab

Opis programuRozmiarData System operacyjny
NOWOŚĆ Oprogramowanie GlobiLab 3.1.10188mb29.10.2019

 Pobierz

Oprogramowanie GlobiLab dla systemu Linux (Fedora 14)79mb08.11.2018

 Pobierz

Oprogramowanie GlobiLab dla systemu Linux (Ubuntu 10.04)88mb08.11.2018

Pobierz

Oprogramowanie GlobiLab dla systemu Linux(Ubuntu 18.04 64b):08.11.2018

 Pobierz

Oprogramowanie GlobiLab dla systemu MacOS100mb08.11.2018

Pobierz


GlobiWorld

Opis programuRozmiarDataSystem operacyjny
Oprogramowanie GlobiWorld92mb29.06.2018

Pobierz

Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej, w tym także cena, opis parametrów technicznych urządzenia oraz specyfikacja techniczna mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Ceny umieszczone przy produktach są to sugerowane ceny detaliczne, zawierające podatek VAT (23%) i mogą ulec zmianie w zależności od aktualnego kursu walut - nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. W celu potwierdzenia cen oraz szczegółowych parametrów urządzenia i specyfikacji technicznej skontaktuj się ze sprzedawcą.

Produkty z tej samej kategorii

Demo Options

Background only applies for Boxed,Framed, Rounded Layout