AGRAF Partnerem Technologicznym Digital Wizards

AGRAF Partnerem Technologicznym Digital Wizards

18.06.2024 Edukacja

Zostaliśmy Partnerem Technologicznym finału Digital Wizards! Jedno z zadań finałowych, quiz, zostało zrealizowane dzięki naszemu systemowi do testów i głosowania Echo360. Za pomocą prostych w użyciu pilotów finaliści udzielali odpowiedzi, które były rejestrowane w czasie rzeczywistym – dlatego od razu po zakończeniu quizu mogliśmy poznać wyniki! Dowiedz się więcej na temat pilotów Echo360.

Dodatkowo podczas finału uczniowie mieli do dyspozycji stanowisko wyposażone w roboty Thymio AI. Urządzenia wyposażone są w moduł Sztucznej Inteligencji, co idealnie wpisuje się w jeden z obszarów kompetencyjnych programu, AI. Za pomocą robota uczniowie mogą poznać istotę działania oraz podstawowe pojęcia z zakresu SI. Dowiedz się więcej na temat Thymio AI.

Serdecznie gratulujemy finalistom oraz dziękujemy organizatorom za zaproszenie do współpracy!

Program Digital Wizards to inicjatywa, która odkrywa świat cyfrowych technologii dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych. Organizatorem programu jest Fundacja KPMG. W pierwszej pilotażowej edycji uczniowie zdobywają i weryfikują wiedzę w trzech obszarach: sztucznej inteligencji (AI), cyberbezpieczeństwie oraz marketingu cyfrowym. Partnerami programu są Sekcja Informatyki Szkolnej Polskiego Towarzystwa Informatycznego i Google Polska. Udział ma na celu rozwijanie kompetencji przyszłości, takich jak komunikacja, współpraca, krytyczne i kreatywne myślenie, a także zachęcanie uczniów do dalszego kształcenia i pracy w branży teleinformatycznej.

Demo Options

Background only applies for Boxed,Framed, Rounded Layout