XPLORIS z prestiżową nagrodą!

XPLORIS z prestiżową nagrodą!

05.07.2024 Edukacja

XPLORIS, pierwsze na świecie urządzenie łączące wszystkie dziedziny STEAM, otrzymało prestiżową nagrodę Best of ISTE! Laureatami tej nagrody są rozwiązania, które zdecydowanie wyróżniają się innowacyjnością na tle konkurencji. Nagroda przyznawana jest w trakcie konferencji ISTELive24, największej amerykańskiej konferencji edutech. Tegoroczna edycja zgromadziła aż 17 000 uczestników, 2 000 prezenterów i 1 200 stoisk wystawienniczych. Od września urządzenie będzie dostępne w sprzedaży.

Ideą działania XPLORIS jest połączenie wielu dziedzin – programowania, nauki, matematyki i sztuki. Niewielki, poręczny dysk wyposażony jest w czujniki pomiarowe: temperatury, światła, dźwięku, odległości oraz napięcia. Dzięki modułowi programowania oraz tworzenia animacji, uczniowie mogą tworzyć złożone projekty, które będą łączyć ze sobą doświadczenia, kodowanie oraz sztukę. Do urządzenia dołączone jest bezpłatne oprogramowanie oraz pełny zestaw planów lekcji z zakresu nauk ścisłych i kodowania. Więcej informacji znajdziesz na stronie produktu.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą cyfrowych laboratoriów Labdisc, dysków pomiarowych wyposażonych w kilkanaście czujników do prowadzenia doświadczeń w klasie oraz na zewnątrz. Sprawdź ofertę.

Demo Options

Background only applies for Boxed,Framed, Rounded Layout