Labdisc Fizyka (11 wbudowanych czujników pomiarowych)

Indeks: G030101A004

3 067 zł brutto


2 493 zł netto
  • Cyfrowe, mobilne laboratorium do fizyki
  • 11 wbudowanych czujników
  • Wbudowana pamięć
  • Zasilanie akumulatorem
  • Gotowe scenariusze lekcji
Porównaj
Wyczyść porównanie
Producent: pracownia fizyczna, eksperymenty, doświadczenia przyrodnicze, cyfrowe mierniki,
Dysk pomiarowy Labdisc Fizyka

Odkryj Fizykę na nowo...

Labdisc Fizyka to cyfrowe, mobilne laboratorium fizyczne w postaci niewielkiego dysku (średnica13,2 cm). 11 wbudowanych czujników przeznaczone są do doświadczeń z zakresu fizyki - tak związanej z ruchem jak i z prądem. Znajdują one zastosowanie w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Klienci, którzy zakupią laboratorium Labdisc otrzymają gotowe scenariusze lekcji w prezencie - wystarczy zarejestrować produkt za pomocą formularza.





Możliwe jest przeprowadzanie różnorodnych eksperymentów i doświadczeń fizycznych zarówno w szkolnej klasie, jak i po za nią (np. na wycieczce), dzięki wbudowanemu akumulatorowi oraz wewnętrznej pamięci. Labdisc fizyka może współpracować bezprzewodowo z komputerem lub tabletem, a wyniki dokonywanych pomiarów mogą być obserwowane przez uczniów bezpośrednio na wyświetlaczu dysku lub w oprogramowaniu GlobiLab na komputerze (Windows, MAC, Linux) lub tablecie (iOS, Android). Pomiary przeprowadzone poza klasą zostają zapisane w pamięci urządzenia, a po powrocie do szkoły przesyłane do komputera gdzie wykorzystując oprogramowanie GlobiLab można poddać je gruntownej analizie.

Labdisc Fizyka


Labdisc Fizyka


Oprogramowanie GlobiLab dołączone do dysku pomiarowego Labdisc Fizyka umożliwia wyświetlanie pomiarów w postaci wykresów (słupkowych, liniowych) tabel oraz cyfrowych mierników. Do wykresów uczniowie mogą dodawać własne adnotacje z informacjami, gdzie zostały dokonane pomiary, o której godzinie a nawet zdjęcia miejsc pomiarów.



Wbudowane czujniki

Za pomocą Labdisc Fizyka można wykonać następujące pomiary: napięcia, niskiego napięcia i natężenia prądu, jasności światła, fali dźwiękowej, ciśnienia, temperatury otoczenia, temperatury mierzonej za pomocą metalowej sondy (do 120  o C), przyspieszenia oraz odległości.

Labdisc Fizyka - wbudowane czujniki


Zastosowanie

Cyfrowe labortorium doświadczalne Globisens dla fizyki umożliwia wykonanie doświadczeń wyjaśniających: Prawo Lenza, Prawo Boyle’a, Drugie Prawo Newtona, Swobodny spadek ciał.

Wykorzystanie Labddisc w procesie nauczania, przybliża uczniom często abstrakcyjny dla nich świat fizyki oraz praw, które w tym świecie panują.

Labdisc Fizyka to niewielkie urządzenie o ogromnych możliwościach: bezprzewodowe przesyłanie danych, duża pamięć (1 000 000 próbek), wysoka częstotliowść pobierania danych (100 000 próbek na sekundę) sprawia, że uczniowie badają otaczający ich świat z zaangażowaniem i przyjemnością.

Zakresy i dokładności czujników

Ciśnienie powietrzaZakres:0 do 300 kPaDokładność:±2.5 kPa
NatężenieZakres:-1 do 1 ADokładność:±2 %
NapięcieZakres:-30 do 30 VDokładność:±2 %
Niskie napięcieZakres:-500 do 500 mVDokładność:±2 %
Dystans (Ruch)Zakres:0.2 do 10 mDokładność:±2 %
ŚwiatłoZakres:0 do 55,000 lxDokładność:±15 %
MikrofonZakres:0 do 50 VDokładność: –
AkcelerometrZakres:-8 do 8 gDokładność:±3 %
Wejście uniwersalneZakres:-0 do 5 VDokładność:±2 %
Temperatura otoczeniaZakres:-10 do 50 °CDokładność:±1 °C
Temperatura ciał stałych, cieczyZakres:-25 do 125 °CDokładność:±2 °C


Doświadczenia z Labdisc w odniesieniu do podstawy programowej

Klienci, którzy zakupią laboratorium Labdisc otrzymają gotowe scenariusze lekcji w prezencie - wystarczy zarejestrować produkt za pomocą formularza.



TematEksperymenty z LabdiscSzkoła podstawowa 
Tytuł eksperymentuCzujnikiRodzaj dyskuOpis eksperymentuIV-VIII
CiepłoAbsorpcja ciepłaTemperatura z metalową sondąBiochem, Uniwersalny, FizykaPomiar i porównanie temperatury wody znajdującej się w różnokolorowych pojemnikach po wystawieniu na działanie promieni słonecznych.Fizyka, rozdz. IV. Zjawiska cieplne.
ElektrycznośćPrawo Lentz'aNatężenie prąduFizykaPołączenie pomiędzy elektrycznością a polem magnetycznym.Fizyka, rozdz. VII. Magnetyzm.
ElektrycznośćObwody elektryczneNatężenie i napięcieFizykaPomiar natężenia i napięcia prądu dwóch prostych obwodów elektrycznych (szeregowy i równoległy) i określenie równicy między nimi.Fizyka, rozdz. VI. Elektryczność.
Pole magnetycznePole magnetyczne ziemiPole magnetyczne - czujnik zewnętrznyDowolny labdiscUżycie zewnętrznego czujnika pola magnetycznego do pomiaru pola magnetycznego ziemi.Fizyka, rozdz. VII. Magnetyzm.
Pole magnetycznePole magnetyczne cewkiPole magnetyczne - czujnik zewnętrznyDowolny labdiscPrawo Biot-Savata  - Uzycie zewnętrznego czujnika pola magnetycznego do sprawdzenia pola magnetycznego wewnątrz i wokół cewki.Fizyka, rozdz. VII. Magnetyzm.
OptykaIntensywność światłaNatężenie światłaBiochem, Uniwersalny, FizykaPomiar i porównanie jasności świecy, latarki i naturalnego światła dziennego.Fizyka, rozdz. IX. Optyka.
OptykaAbsorbcja światłaNatężenie światłaBiochem, Uniwersalny, FizykaPorównanie absorpcji światła przy zastosowaniu różnych okularów słonecznych.Fizyka, rozdz. IX. Optyka.
Przyroda, rozdz. IV. Ja i moje ciało. 
OptykaŚwiatło vs odległośćNatężenie światła i dystansFizyka, UniwersalnyRejestracja intensywności światła podczas oddalania się od źródła światła.Fizyka, rozdz. IX. Optyka.
Fala dźwiękowaNatężenie dźwięku vs odległośćDźwiękFizyka, Uniwersalny “Natężenie dźwięku versus odległość”. Pomiar poziomu dźwięku i jego zanikania w miarę oddalania się od źródła dźwięku.Fizyka, rozdz. VIII. Ruch drgający i fale.
Fala dźwiękowaFala dźwiękowaDźwiękFizyka, Uniwersalny “Fala dźwiękowa” Rejestracja fali dźwiękowej i jej zakłóceń.Fizyka, rozdz. VIII. Ruch drgający i fale.
MechanikaSwobodny spadekOdległośćFizyka, UniwersalnyPomiar przyspieszenia podczas swobodnego spadku z użyciem piłeczki ping-pong.Fizyka, rozdz. II. Ruch i siły.
MechanikaSzybkość poruszania sięGPSBiochem, GensciWykorzystanie czujnika GPS do pomiaru prędkości podczas spaceru, biegania i / lub jazdy na rowerze - świetne doświadczenie do zorganizowania zawodów między uczniami.Fizyka, rozdz. II. Ruch i siły.
MechanikaZderzenie i pędOdległośćFizyka, UniwersalnyUżycie czujnika odległości do pomiaru prędkości dwóch wózków przed i po zderzeniu.Fizyka, rozdz. II. Ruch i siły.
MechanikaZasady dynamikiAcceleratorCzujnik dymo Określenie związku pomiędzy prędkością a odległością w ramach zrozumienia zasad mechaniki Newtona.Fizyka, rozdz. II. Ruch i siły.
MechanikaPrawo Hook'aSiłaCzujnik dymo Za pomocą metalowej sprężyny zbadaj współczynnik sprężystości K i równanie F = -kx.Fizyka, rozdz. III. Energia
MechanikaTarcieSiłaCzujnik dymo Badanie statycznego i dynamicznego tarcia ciała poruszającego się na różnych powierzchniach.Fizyka, rozdz. II. Ruch i siły.
MechanikaRuch harmonicznySiłaCzujnik dymo Śledzenie ruchu masy na sprężynie.Fizyka, rozdz. VIII. Ruch drgający i fale.
Specyfikacja
Model:Fizyka
Wspierane platformy:PC | Mac | iPad | Linux | Android | Chromebook
Tryb pracy autonomicznej:TAK
Maksymalna szybkość zbierania próbek:100000/s
Rozdzielczość zbierania próbek:12-bit
Pamięć:1000000 próbek
Akumulator:LiPO 3.6 V
Czas pracy na baterii:150 godzin
Wyświetlacz:TAK
Rodzaj wyświetlacza:LCD | 64 x 128 px
Fizyczne przyciski:TAK
USB 2.0:TAK
Bluetooth:Bluetooth V2.0+EDR
CE:TAK
Automatyczna kalibracja czujników:TAK
Wymiary:średnica 132 mm | wysokość 45 mm
Waga:300 g
Akcelerometr:TAK
Ciśnienie powietrza:TAK
Temperatura otoczenia:TAK
Natężenie prądu:TAK
Odległościomierz:TAK
Natężenie światła:TAK
Niskie napięcie:TAK
Mikrofon:TAK
Temperatura ciał stałych i cieczy:TAK
Wejście uniwersalne:2 szt.
Napięcie:TAK
Barometr:NIE
Kolorymetr:NIE
Przewodność:NIE
Tlen rozpuszczony:NIE
GPS:NIE
Puls:NIE
pH:NIE
Wilgotność:NIE
Termopara:NIE
Mętność:NIE
Temperatura IR:NIE
UV:NIE

UlotkaScenariusze lekcji

Pobierz instrukcję Labdisc UniwersalPobierz instrukcję Labdisc FizykaPobierz instrukcję Labdisc BiochemPobierz instrukcję Labdisc ŚrodowiskoPobierz instrukcję Labdisc Mini

Czym jest Labdisc?






Globisens - Wprowadzenie


Globisens w terenie



Globisens - Pole Magnetyczne

Globisens - Doświadczenie z Piłką

Globisens – Prawo Boyle’a


Globisens - Eksperymenty z Dźwiękiem


Labdisc w kosmosie

Laboratorium Labdisc - Jak zacząć, żeby zacząć?


Pierwsza Lekcja z Labdisc „Woda Niezwykła Substancja”


GlobiLab

Opis programuRozmiarData System operacyjny
NOWOŚĆ Oprogramowanie GlobiLab 3.1.10188mb29.10.2019

 Pobierz

Oprogramowanie GlobiLab dla systemu Linux (Fedora 14)79mb08.11.2018

 Pobierz

Oprogramowanie GlobiLab dla systemu Linux (Ubuntu 10.04)88mb08.11.2018

Pobierz

Oprogramowanie GlobiLab dla systemu Linux(Ubuntu 18.04 64b):08.11.2018

 Pobierz

Oprogramowanie GlobiLab dla systemu MacOS100mb08.11.2018

Pobierz


GlobiWorld

Opis programuRozmiarDataSystem operacyjny
Oprogramowanie GlobiWorld92mb29.06.2018

Pobierz

Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej, w tym także cena, opis parametrów technicznych urządzenia oraz specyfikacja techniczna mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Ceny umieszczone przy produktach są to sugerowane ceny detaliczne, zawierające podatek VAT (23%) i mogą ulec zmianie w zależności od aktualnego kursu walut - nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. W celu potwierdzenia cen oraz szczegółowych parametrów urządzenia i specyfikacji technicznej skontaktuj się ze sprzedawcą.

Produkty z tej samej kategorii

Demo Options

Background only applies for Boxed,Framed, Rounded Layout